Genetický test mutací rizikových při podání kombinované hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce je v dnešní době přirozenou součástí života mnohých žen. Její nespornou předností je minimalizace rizika nechtěného či nežádoucího těhotenství.


Nezanedbatelná část žen v naší populaci však nese genetické dispozice ke zvýšenému srážení krve. Pokud žena s touto dispozicí užívá hormonální antikoncepci, může se tím vystavovat riziku vzniku tzv. tromboembolické nemoci. Jste si jistá, že právě Vy nebo někdo z Vašich blízkých nepatříte do této rizikové skupiny? Náš test Vám odpoví na otázku, zda můžete užívat hormonální antikoncepci z genetického hlediska bez obav.

 

A-TEST je genetický test mutací, které významně zvyšují riziko tromboembolických onemocnění. Je určen zejména pro klientky, které užívají běžnou hormonální antikoncepci anebo se k tomuto kroku chystají, doporučujeme jej však i dalším osobám patřícím do tzv. rizikové skupiny. Více zde >>

 

A-TEST vyšetřuje přítomnost specifických mutací v genech, které hrají nejvýznamnější roli v mechanismu srážení krve (tzv. trombofilních mutací). Bylo prokázáno, že pokud je nositelka těchto mutací navíc ještě uživatelkou hormonální antikoncepce, významně se zvyšuje pravděpodobnost vzniku tromboembolické nemoci. Míru rizika mohou ještě zvýšit další faktory nesouvisející s hormonální antikoncepcí. Více zde >>

 

  • O vyšetření si klientka rozhoduje sama a sama si provádí i odběr vzorku. Vzorek se odebírá velice jednoduše a bezbolestně stěrem dutiny ústní.
  • Test je hotov během 5-10 pracovních dnů. Za výhodnou cenu a s maximální spolehlivostí výsledků.
  • Testování je prováděno ve vlastních laboratořích GENERI BIOTECH - české biotechnologické společnosti, která se zaměřuje na molekulárně genetickou diagnostiku v medicíně, na vývoj a výrobu biotechnologických komponentů pro molekulární biologii a na výzkum v oblasti speciální detekce DNA.

 

Zaujal Vás náš produkt, jste lékař a chcete jej nabídnout svým pacientům? Kontaktujte nás

 

GENERI BIOTECH byla ministerstvem spravedlnosti České republiky jmenována znaleckým ústavem a zapsána pod č.j. 202/2004-ODS-ZN/11 do prvního oddílu seznamu ústavů vykonávajících znaleckou činnost v oboru DNA testování.

GENERI BIOTECH je držitelem certifikátu jakosti pro standard ISO 9001:2009 Více zde >>